Zobacz

119. wyprawa z Pawłem Grają
Data: 13 stycznia 2018, trasa całodzienna
pt. "NAUTILUS I: U źródeł Wiercicy"

 

Zbiórka:
9.50 | stacja kolejowa „Masłońskie-Natalin”

 

Dojazd z Katowic:
8.37 | KS 40614 (rel. Gliwice - Częstochowa), peron III/2

 

 

Czas na wycieczkę po pełnej uroku Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Z malowniczej stacji kolejowej we wsi Masłońskie wyruszymy ku dolinie Potoku Ordon, a następnie udamy się na Pustynię Siedlecką i do położonej tuż obok Jaskini na Dupce. Kolejny punkt naszego szwendania to Uroczysko Skałki Twardowskiego, gdzie u stóp Bramy Twardowskiego wysłuchać zamierzamy pieśni koguta (sic!). Następnie udamy się w stronę rezerwatu Parkowe. Pośród okrytych zimową szatą wapiennych skał poszukamy kolejnej po „Dupce” jaskini oraz naczerpiemy wody ze źródełka... Poprzez Złoty Potok skierujemy się następnie do Janowa.

 

 

Uwaga! W programie szwendania przejazd autobusem PKS z Janowa do Częstochowy (5 zł / bilet). Wyjazd z Częstochowy w kierunku Katowic o 18.45.

 


Udział bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu i aprowizacji. Uczestnicy biorą w wycieczkach udział z własnej, nieprzymuszonej woli, w związku z czym bez szemrania gotowi są przyznać, iż biorą odpowiedzialność za swe zachowanie i różnorakiego rodzaju skutki mogące zeń wyniknąć.

 

 

Informacje, zapisy, prowadzenie:
Paweł Graja, pawel.graja@miasto-ogrodow.eu

 

 

 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij