Śląsko-zagłębiowskie szwendania okoliczne

 

 

 

Śląsko zagłębiowskie szwendania okoliczne to cykl sobotnich wycieczek, organizowanych przez Katowice Miasto Ogrodów - Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek.

 

 

Celem jest dotarcie do miejsc, które pomimo swej lokalizacji „tuż za rogiem” zazwyczaj nie są dostrzegane.

 

Ideą przedsięwzięcia jest ukazanie przyrody na wiele sposobów wkraczającej w przestrzeń naszych miast.

 

Czasami stanowiącej ich zapomniany margines, czasami upominającej się o zapomniane przez urbanistów tereny (nierzadko o fascynującej historii), a od czasu do czasu przybierającej ucywilizowaną formę parków, lasów czy ogrodów.

 

Kolejnym wymiarem naszych szwendań jest integracja mieszkańców różnych obszarów naszego województwa – Ślązacy biegają na przykład po wschodnich rubieżach Dąbrowy Górniczej, zaś Zagłębiacy penetrują lasy w okolicach Żor.

 

Jeszcze jednym, ważnym aspektem wycieczek jest wielopokoleniowość ich uczestników – wspólnie spacerują ze sobą co najmniej trzy pokolenia, wymieniając się spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.

 

 

Dodatkowe informacje:

 

Paweł Graja

pawel.graja@miasto-ogrodow.eu

 

 


 

 

Historia szwendań KLIK

 

 

 

Program

 

 

Zmieniliśmy się

w Katowice Miasto Ogrodów

 

 

Ostatnia aktywność

Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij